News AT


News AT

Pracowity Weekend

Miniony weekend (11 i 12 maja) był bardzo pracowity dla najmłodszego zawodnika naszego teamu.
W sobotę Kacper brał udział w cyklicznych zawodach „Niech się kręci” organizowanych w ramach Krynickich Spotkań z Kulturą Chrześcijańską. Był to pierwszy start w tym roku, więc emocje były ogromne.

W zawodach wzięło udział ok. 70 dzieci. Kacper był dopingowany przez rodzinę i kolegów z teamu: Jacka, Bartka, Kubę i Jaśka. Znaleźli się oni tam również po to, by serwisować sprzęty małych rowerzystów. A było, co naprawiać: zepsute hamulce, przerzutki, scentrowane tarcze itp. Chłopaki mięli pełne ręce roboty!
Kiedy jednak zawody się zaczęły, głośno dopingowali wszystkich startujących, i ustalali taktykę startu Kacpra. Ich praca nie poszła na marne, gdyż Kacper, wspierany na trasie przez Bartka zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej!!!
Nikt przed ogłoszeniem wyników nie znał czasów przejazdu poszczególnych chłopców, a na podium stanęło 3 Kacprów. Kiedy więc komentator wyczytywał poszczególne miejsca( „3 miejsce -Kacper…., drugie miejsce Kacper….), nasz Kacper wyrywał się, myśląc, że to on. Jednak dopiero za trzecim razem okazało się, że to naprawdę on!
Należy wspomnieć, że w zawodach brała też udział siostra Kacpra- Ania(3 miejsce) i syn Jaśka-Oliwier. Rośnie nam kadra!!! :):):)
Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach dostały dyplomy i medale, słodycze a od naszego teamu pożywne banany.
Wojnicz - 12.05
W niedzielę 12 maja Kacper wystartował w zawodach w Wojniczu odbywających się w ramach maratonów Cyklokarpaty 2013. Tym razem to on najpierw dopingował tatę, kolegów i koleżankę z teamu, którzy startowali na dystansie Mega. Pomimo mżawki i niskiej temperatury Kacper nie tracił humoru i wiary w osiągnięcie zadowalającego wyniku. Przed zawodami zapoznał się dokładnie z trasą przejazdu opracowując taktykę. Okazało się to bardzo pomocne, gdyż trasa wytyczona była na asfalcie i trawie, zawierała podjazd pod górę i kilka zakrętów, co przy niekorzystnej aurze było dodatkowym utrudnieniem. Już na starcie nasz mały rowerzysta przycisnął mocno, pozostawiając za sobą kilku rywali, a próbując dogonić jednego zawodnika, który był przed nim. Taktyczne wyjechał i zjechał z górki, cały czas próbując zbliżyć się do rywala. W pewnym momencie wydawało się to wręcz możliwe, gdyż chłopiec jadący, jako pierwszy, poślizgnął się na mokrej trawie i upadł. Kacper w zawrotnym tempie zbliżył się do niego, ale nie udało mu się go wyprzedzić. Po emocjonującym przejeździe Kacper, jako drugi przekroczył linię mety. I choć mokry i zmarznięty, to jednak bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku.

<< Wróć do poprzedniej strony


Wszystko o ALP
Polecamy zobacz:


Zegar do rozgrywek ALP:

 • 00

  Dni

 • 00

  Godz

 • 00

  min

 • 00

  sec


Pogoda na rozgrywki

Pogoda Tylicz z serwisu


Informacja Organizatora ALP 2016

DOPISZ SIĘ DO NASZEJ BAZY

i na bieżąco będziemy Cię informować o nowych projektach, nowościach i zmianach na stronie Stowarzyszenia Aktywny Tylicz.