News AT


News AT

Kapiel błotna w Kluszkowcach

Kluszkowce 9 rano – temperatura +11C, siąpi deszcz. Dobrze, że mamy herbatę w termosie. Ala i Kuba wybierają dystans Hobby (26 km/730 m przewyższenia) , Bartek i ja – Mega (54 km/1580m przewyższenia). Wiemy, że trzeba będzie dać z siebie wszystko. Sprzęt mamy dobrze przygotowany przez Wieśka. Bartek i ja odpalamy o 11.

Co dziwne początek jest zupełnie spokojny. Bufety na 8 i 13 km mijamy bez zatrzymywania. Trochę szutru i asfaltu. Na 26 km zaczyna padać. Bartek jedzie w czubie. Wjeżdżamy w las i zaczyna się błotna maź. Po kilku kilometrach „to szare” jest już wszędzie, nawet w bidonie. Popas i tankowanie na 37 km. Zaczyna się 10 km podjazd. Błoto daje znać o sobie. Łańcuchy , mimo że posmarowane zaciągają się. Próbujemy innych rozwiązań, co daje doraźny efekt. W końcu docieramy na 49 km i zaczyna się 5 km zjazdu. Błoto, kamienie, gałęzie, błoto, woda, błoto, kamienie. Na zjeździe mijam „latawca”, który mocno trzyma się kierownicy, nogi ma wyżej głowy i walczy o życie. Widziałem go na mecie – przeżył. Bartek na metę dociera po 3h i 40min. Ja po 5h i 20min.

Większość trasy przejechałem z Pawłem, któremu dziękuję za wspólną jazdę.

Ala i Kuba walczyli na Hobby. Szutry, asfalt i śliskie kamienie to był ich szlak. Pojechali zespołowo, co pozwoliło Ali stanąć na pudle.

O skali trudności maratonu w Kluszkowcach niech świadczy fakt, że ponad 10 % uczestników wycofało się w trakcie zawodów, bądź to z powodu defektów, bądź z braku sił.

Podsumowując:
Ala – 2 miejsce HK2 / open 34 / open kobiet 3 /
Kuba – 16 miejsce HM2 / open 33 / jeden upadek(zawodnik przeżył, rower do reanimacji)
Bartek – 4 miejsce MM1 / open 13 /
Jacek – 12 miejsce MM4 / open 98 /
Drużynowo – 17 miejsce

<< Wróć do poprzedniej strony


Wszystko o ALP
Polecamy zobacz:


Zegar do rozgrywek ALP:

 • 00

  Dni

 • 00

  Godz

 • 00

  min

 • 00

  sec


Pogoda na rozgrywki

Pogoda Tylicz z serwisu


Informacja Organizatora ALP 2016

DOPISZ SIĘ DO NASZEJ BAZY

i na bieżąco będziemy Cię informować o nowych projektach, nowościach i zmianach na stronie Stowarzyszenia Aktywny Tylicz.